Hiç kimse

Hiç kimse nasıl yazılır?

Bu yazımızda hiçkimse nasıl yazılır? Sorusunun cevabını en detaylı bir şekilde vermeye çalışacağız. Hiçkimse TDK konusuna da değinirken hiçkimse ayrı mı yazılır? Hiçkimse birleşik mi yazılır? Hiçkimse mi hiç kimse mi? Hiç kimse doğru yazılışı nasıldır? Sorularına da cevap vereceğiz.

Kelimenin aklınızda yer edebilmesi için hiçkimse nasıl yazılır? Sorusu üzerinde detaylı bir şekilde alt başlıklarla birlikte duracağız. Konumuzun ana başlığı olan hiçkimse nasıl yazılır? Sorusunun bu denli karıştırılmasının en büyük sebebi, iki farklı kelimenin birleşiminden oluşan bir sözcüğün söz konusu olmasıdır. Ne zaman karşımıza iki farklı sözcükle oluşan kelimeler gelse, genel olarak yanılmakta ve Türk Dil Kurumuna göre kelimeyi, doğru bir şekilde yazamamaktayız.

Sık karıştırılan kelimeler arasında hiç kimse TDK kelimesinin de bulunması, yine yukarıda bahsetmiş olduğumuza sebepler çerçevesinde ele alınmalıdır. Hiçkimse nasıl yazılır? Sorusunun cevabı, kalıp olarak verilmeli ve kaynak olarak da Türk Dil Kurumu, imla kılavuzu, TDK sözlük temel alınmalıdır.

Şimdi kelimenin doğru yazılışını bizlere gösterecek olan sorulara yani hiçkimse nasıl yazılır? Hiçkimse mi hiç kimse mi? Hiçkimse ayrı mı yazılır? Hiç kimse birleşik mi yazılır? Sorularına geçecek olursak, siz değerli okuyucularımızı yazımıza davet edelim.

Hiç kimse doğru yazılışı nasıldır?

Hiç kimse doğru yazılışı nasıldır? Diye soracak olursak cevabımız, hiçkimse şeklinde olursa Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlük verilerine göre yanlış olacaktır. Bu nedenden dolayı hiç kimse doğru yazılışı nasıldır? Sorusunun cevabı, hiç kimse şeklinde ayrı olmalıdır.

Hiçkimse birleşik mi yazılır?

Hiçkimse birleşik mi yazılır? Sorusunun cevabı da hiçkimse nasıl yazılır? Sorusunun cevabında da belirttiğimiz üzere “hayır birleşik yazılmaz” şeklinde olacaktır.

Hiç kimse ayrı mı yazılır?

Hiç kimse ayrı mı yazılır? Sorusunu da soracak olursak cevabımız, “evet hiç kimse ayrı yazılır” şeklinde olacaktır.

Hiç kimse mi hiçkimse mi?

Hiç kimse mi hiçkimse mi? İkilemine de son verecek olursak, Türk Dil Kurumu verileri ışığında hiçkimse TDK, ayrı yazılmalıdır. Yani cevabımız hiç kimse şeklinde olmalıdır.

Hiç kimse nasıl yazılır TDK

Hiç kimse nasıl yazılır TDK konumuzun sonlarına yaklaşırken hiçkimse nasıl yazılır? Sorumuza cevap verecek olursak cevabımız, hiçkimse kelimesinin birleşik olarak yazılamayacağına dair olacaktır. Kelime birleşik değil ayrı yazılmalıdır.

Hiç kimse İngilizce nasıl yazılır?

Hiç kimse İngilizce nasıl yazılır? Sorusuyla ifade edilebilecek bu hususta merakı olanlar için hiç kimse İngilizce yazılışını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Hiç kimse kelimesinin İngilizce dilinde birçok karşılığı vardır. Bu karşılıkları: “nobody, no one, anyone, anybody, none, no man, not a soul” şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Hiç kimse TDK

Yazımızın son alt başlığı olan Hiç kimse TDK ile kelimenin doğru yazılışının son tekrarını yapacak ve yazımızı alttaki doğru yazılış rehberlerini de belirttikten sonra sonlandıracağız. Hiç kimse TDK, hiçkimse şeklinde yazıldığında yanlış, hiç kimse şeklinde yazıldığında doğru olmaktadır.

Kelimenin Doğru Yazılışı

hiçkimse ✕ [YANLIŞ]

hiç kimse ✓ [DOĞRU]

Kelimenin Cümle İçinde Kullanımı

Şu yalan Dünya’da hiç kimse ama hiç kimse beni anlamıyor. Meczup gibi dolanıyor ortalıklarda.

KAYNAKÇA

Türk Dil Kurumu

http://tdk.org.tr/

https://sozluk.gov.tr/

Diğer Doğru Yazımlar

Yorum yapın