Her an

Her an nasıl yazılır?

Her an nasıl yazılır? Sorusu bu yazımızın konusu olacak ve her an nasıl yazılır? Sorusuna cevap verilirken her an kelimesi nasıl yazılır? Her an yazımı nasıldır? Her an yazılışı nasıldır? Her an mı heran mı? Her an ayrı mı bitişik mi yazılır? Sorularına da detaylı bir şekilde cevap verilecektir.

Her an kelimesinin doğru yazılışını, Türk Dil Kurumu verilerini göz önünde tutarak vereceğimiz için her an nasıl yazılır TDK konulu bu yazımızın sonunda öğrendiğiniz bilgilerin kesinliğinden emin olabilirsiniz.

Her an kelimesi sık yapılan yazım yanlışları arasında bulunmaktadır ve bu kelime çoğu kişi tarafından karıştırılmaktadır. Her an nasıl yazılır? Sorusuna bu yazımızda cevap aramamızın en önemli nedeni, kelimenin sık karıştırılan kelimeler arasında bulunmasıdır.

Her an nasıl yazılır? Sorusuna giriş yaptıktan sonra ilk alt başlığımız olan her an mı heran mı? Sorusuyla yazımıza devam edelim.

Her an mı heran mı?

Her an mı heran mı? Sorusunun cevabı, TDK Türkçe Sözlük, imla kılavuzu, yazım kılavuzu ve Türk Dil Kurumu verileri göz önünde bulundurulduğunda her an yazımı doğru bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Her an kelimesi nasıl yazılır? Sorusunun cevabı da heran şeklinde birleşik olmamakta ve her an şeklinde ayrı olmaktadır.

Her an ayrı mı birleşik mi yazılır?

Her an ayrı mı bitişik mi yazılır? Diye soranlar da varsa cevabımız, her an nasıl yazılır? Sorusuna verdiğimiz cevapla aynı cevap olacaktır. Her an yazımı veya her an yazılışı, her an şeklinde ayrı yazılmalıdır.

Her an ne demek?

Her an ne demek? Sorusuna da TDK Türkçe Sözlük verileri ile cevap verecek olursak karşımıza şu tanım çıkacaktır: “hemen, anında, hemen bu vakitte”

Her an İngilizce’de nasıl yazılır?

Her an İngilizce nasıl yazılır? Sorusunun cevabını da “momently” kelimesi karşılamaktadır. “momently” kelimesi bir zarftır.

Her an nasıl yazılır TDK

Her an nasıl yazılır TDK konulu yazımızın sonuna doğru gelirken her an nasıl yazılır? Sorusuna verdiğimiz cevabı ve her an kelimesi yazılışı nasıldır? Sorusuna verdiğimiz cevabı tekrarlayacak olursak kısaca her an kelimesinin doğru yazılışının heran şeklinde birleşik olmadığını ve her an TDK yazımının her an şeklinde ayrı olduğunda Türk Dil Kurumu verileri ışığında doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Kelimenin Doğru Yazılışı

heran ✕ [YANLIŞ]

her an ✓ [DOĞRU]

Kelimenin Cümle İçinde Kullanımı

Her an o duvarın arkasından birisi çıkacakmış gibi hissediyorum. Durduramıyorum bu kötü düşünceleri. Çok fazla film izledim galiba…

KAYNAKÇA

Türk Dil Kurumu

http://tdk.org.tr/

https://sozluk.gov.tr/

Diğer Doğru Yazımlar

Yorum yapın