Film

Film nasıl yazılır?

Film nasıl yazılır? Sorusu birçok kişi tarafından cevabı merak edilen sorular arasında yerini almaktadır. Bu yazımızda film nasıl yazılır? Sorusuna, Türk Dil Kurumunu kaynak olarak önümüze alıp cevap verirken aynı zamanda film mi filim mi? Sorusuna da cevap vereceğiz. Kelimenin anlamını ve İngilizce yazılışını da siz değerli okuyucularımızla paylaştıktan sonra yazımızı en sondaki başlığımız olan film nasıl yazılır TDK konusu ile sonlandıracağız.

Film nasıl yazılır? Sorusuna cevap niteliğinde bu şekilde bir açıklama yaptığımıza göre artık ilk alt başlığımız olan film mi filim mi? Sorusuna başlayalım.

Film mi filim mi?

Film mi filim mi? Sorusuna cevabımız, film TDK verileri de göz önünde bulundurulduğunda filim şeklinde yazılmadığı ve film şeklinde yazıldığı yönünde olacaktır. Film yazımı, filim şeklinde olduğundan yanlış olmaktadır.

Film doğru yazılışı ise filim şeklinde değil film şeklinde olmaktadır.

Film ne demek?

Film ne demek? Film ne anlama geliyor? Sorularına da Türk Dil Kurumu verileri göz önünde bulundurularak cevap vermek gerekirse cevabımız, “Fotoğrafçılıkta, radyografide ve sinemacılıkta resim çekmek için kullanılan, selülozdan, saydam, bükülebilir şerit. 2. Camlara yapıştırılarak içerinin görünmesini engelleyen bir tür ince yaprak. 3. sin. Bir oyunun bütününü taşıyan şerit veya şeritlerin bütünü. 4. sin. Sinemalarda gösterilen eser.”

Film İngilizce’de nasıl yazılır?

Film İngilizce yazılışı nasıldır? Film İngilizce yazımı nasıldır? Diye soracak olursak cevabımız, “film” şeklinde olacaktır.

Film nasıl yazılır TDK

Film nasıl yazılır TDK konusuna da son olarak değinecek olursak film nasıl yazılır? Sorusuna bir cevap vermek gerekmektedir. Yukarıda da cevabımızı vermeye çalıştık. Bu kısımda verdiğimiz cevabı tekrar etmek ve film mi filim mi? Sorusuna bir cevap vermek, yerinde bir tercih olacaktır. Film nasıl yazılır TDK konusuna son kez şu şekilde değinebiliriz. Film kelimesinin doğru yazılışı, filim şeklinde olduğunda yanlış, film şeklinde olduğunda doğru olmaktadır.

Kelimenin Doğru Yazılışı

filim ✕ [YANLIŞ]

film ✓ [DOĞRU]

Kelimenin Cümle İçinde Kullanımı

Film izlemeyi severim ama spoiler verenler yüzünden film izlemekten soğudum artık.

KAYNAKÇA

Türk Dil Kurumu

http://tdk.org.tr/

https://sozluk.gov.tr/

Diğer Doğru Yazımlar

Yorum yapın